Darüşşafakalı kızlara İngiltere’den tam burs

Hayırsever bağışlarıyla yetim ve öksüz çocukları 161 yıldır tam burslu ve yatılı okutan Darüşşafaka öğrencileri Nazlı ve Nazime, İngiltere’deki dünyanın en iyi üniversitelerinden Hult İnternational Business School’u tam burslu kazanarak, gururlandırdı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı 2023 yılında bitiren Nazlı Eren, Londra Hult İnternational Business School’da Finans ve İş Analitiği Bölümü ile yan dal olarak Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nü tam burslu kazanmıştı. İlk yılın sonunda 4.00 not ortalamasıyla en yüksek akademik başarıyı gösteren tek öğrenci oldu.

Nazlı Eren

ÖRNEK ÖĞRENCİLER OLDULAR

Liderlik, araştırma ve spor alanında başarılarıyla dikkat çeken Nazlı’yla aynı yoldan ilerleyen 12. sınıf öğrencisi Nazime Yıldırım da Londra Hult İnternational Business School’dan bu hafta tam burs ve kabul almayı başardı. Çocuk Davranışlarında Masalların Önemi Projesi ile Avrupa Bölge Birincisi seçilen Nazime, spordaki projeleriyle ödüller alıp Kadınlar Dünya Kupası’na katılmaya hak da kazandı.

Nazime Yıldırım

“KIZLARIMIZ GURURLANDIRDI”

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, “Darüşşafakalı öğrencilerimiz, uluslararası başarılarıyla gururlandırdı. Londra Hult İnternational Business School’dan önce Nazlı kızımız tam burs kazandı. Oraya gidince de çalışkanlığıyla 4.00 not ortalamasıyla örnek öğrenci seçildi. Bugün lise diplomasını alacak kızımız Nazime de aynı okuldan tam burs ve kabul aldı. Bayram öncesi çocuklarımız başarılarıyla Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na gönül veren bağışçılarımız başta olmak üzere öğretmenleri ve Darüşşafakalıları gururlandırdılar” dedi.

“KURBANLAR DARÜŞŞAFAKA’YA”

Türkiye’nin eğitimde ilk sivil toplum kuruluşlarından Darüşşafaka Cemiyeti, annesi, babası veya her ikisi de hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz öğrencileri 161 yıldır hayırsever bağışlarıyla tam burslu ve yatılı okutuyor. Bine yakın öğrenci var. Kurban Bayramı’nda hayırseverlerden destek bekleniyor. Kurban bağışı için 10 bin TL önerilirken herkes gönlünden geçen kadar bağış yapabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir